3D Frēzēšanas Darbi

Mūsdienu augstās tehnoloģijas līdz pilnīgumam modernizējušas arī frēzēšanas procesu, izstrādājot, tā sauktos, 3D frēzēšanas darbagaldus ar CNC (Computer numerical control) vadību.

Abreviatūra CNC saprotama kā vadības programmas kods, ko “saprot” frēzēšanas iekārta. Izmantojot šo tehnoloģiju, garantēta ne tikai augsta precizitāte, bet arī ir nodrošināta iespēja izgatavot neskaitāmas un pilnīgi identiskas detaļas.

Pēc būtības frēzēšanas iekārta ar CNC vadību ir parasta iekārta, tikai operatora veiktā mehāniskā darba vietā vadības datorsistēmā tiek ievadīts attiecīgs kods, un iekārta pati pārvietojas, ar datorsistēmas palīdzību sekojot kodā norādītajām koordinātēm pa X, Y un Z asi.

Salīdzinot ar vēl pavisam nesenu pagātni, mūsdienās, tā sauktajai, CNC frēzēšanai ir ārkārtīgi plašs pielietojums ne vien rūpniecībā un lielajā biznesā, bet arī mazajā biznesā un pat mājsaimniecībās, sākot no kokā frēzētiem māju nosaukumiem, rotaļlietām, interjera un dizaina priekšmetiem, no organiskajā stiklā frēzētiem reklāmu stendiem līdz pat dažāda pielietojuma detaļu izgatavošanai.

Lai iekārta atpazītu veicamo uzdevumu, to nepieciešams izstrādāt datorprogrammā – vektoros (failu formāti: .cdr, .dwg, .dxf, .eps, .ai, .pdf).